Поки жива мова в устах народу, до того часу живе і народ.

І нема насильства нестерпнішого, як те,

що хоче відірвати в народу спадщину,

створену незчисленними поколіннями

 його віджилих предків.

                                             (К.Ушинський)

 

Ш А В Н О В Н І   У К Р А Ї Н Ц І !

 

   Проживаючи за кордоном, ми та мільйони наших земляків та їх нащадки в багатьох країнах зберегли в своєму середовищі національну культуру, мову, звичаї, українську самобутність.

 

   З перших років організованого громадського життя провідне місце в більшості друкованих виступів та висловлювань з приводу національного самозбереження посідають питання мови, чи не єдиної виразної ознаки, за якою можна було пізнавати “своїх” у чужорідному оточенні.

 

Процес пристосування, через який Вам довелося пройти, був складним і часто болючим. Щоб вижити за будь-яких умов, наші попередники засновували свої церкви, відкривали школи, організації, а також культурні та освітні товариства.

У боротьбі за пристосування до нової культури вони також послідовно зберігали вірність своїйрідній мові та культурі.

 

Демократичне суспільство в більшості країн Заходу дало можливості українцям розбудувати там мережу етнічних організацій та установ, що створило умови для збереження етнічної ідентичності, функціонувати як діаспорі незважаючи на значну інтегрованість у суспільне життя країни проживання.

 

     Сьогодні ми в Іспаніі намагаємося відновити культуру і мову Українського народу!

 

Aсоціація  створена для того, щоб допомогти українцям, які проживають на іспанській землі, вижити в умовах забуття своєю країною, але, незважаючи ні на що, зберегти їй гідність і повагу!

 

Давайте єднатися, Любі мої Українці! Допоможемо одне одному, протягнемо руку в складні часи, мовимо добре слово. Будемо разом створювати українську діаспору ! Не залишайтеся в остороні нашого суспільного життя!

 

З повагою,

                                                                                                         Алла  Юрченко